Troy och jag tar ett snack om den idiotiska idén att klippa oss och sen blir det så kallt att vi behöver få på oss tröjor.

Vi mötte Freja och hon gillar Troy. Hon vill gärna gå sida vid sida med honom och Troy blir väldigt stolt. Han får studsgång och ser ut som han säger, här kommer jag med mina tikar är det någon här som tigger stryk!

Matte om jag ler riktigt fint klappar du min mage då?

Men vad tusan. Är våren här, ja jag tror det för vi hittar snödroppar.

Godisstenar kan man ha till mycket t.ex att spana på kaninerna.

Matte det är ju min bil som kommer där. Vilken tur att husse körde den här vägen och fick syn på oss.

Dags för en lördagspromenad. Kolla där i skogen rusar två hundar runt. Matte säger att ni har inte skvaller dosorna på er så ni får vara kopplade. Vems ansvar är det att sätta på oss dom, jo mattes.

Ha ha haaa gapar en and. Troy tror att om han får hoppa i får vi stekt and till middag.
I your dreams säger matte.

Kolla där kommer söta Billi. Vi känner igen varandra på långt håll. Man får skämmas för matte för hon har slut på godis. Billi har dock ordning på sin som bjuder på smaskigt godis. Jag tog ett allvarligt snack med matte att alltid fylla på godis fickan.

Söndag och dags för publicering. Ha det bra hälsar
Moha the bloggdog
